Logo Website TestWebsite-test logo
← Click to update


Logo

uzmanseo.net

 Generated on September 16 2016 02:11 AM

Analyse again

66%Download PDF Report* The results are cached for 30s. If you have made changes to your page, please wait for 30s before re-running the test.


SEO Content

Title Seo Uzmanı Seo Çalışması İlk Sayfa Garantili SEO

Length : 48

Perfect, your title contains between 10 and 70 characters.
Description Profesyonel Seo çalışması için Seo uzmanı ekibimiz Google ilk sayfa garantili SEO hizmetiyle size kazanç ve prestij sağlamaktadır.

Length : 130

Great, your meta description contains between 70 and 160 characters.
Og Meta Properties This page does not take advantage of Og Properties. When people share or like your page, it is great to have good Og properties. Otherwise, they will just see a link to your website.

In case of Facebook or Twitter this is how you get started:

Facebook: https://developers.facebook.com/docs/sharing/webmasters

Twitter: https://dev.twitter.com/cards/getting-started
Headings
H1 H2 H3 H4 H5 H6
0 6 16 6 10 0
 • [H2] Seo Nedir ?
 • [H2] Site İçi Seo Optimizasyon
 • [H2] Site Dışı Seo Optimizasyon
 • [H2] Seo Paketleri
 • [H2] Garantili Seo Çalışması
 • [H2] Seo Fiyatları
 • [H3] Kaliteli Seo Çalışması Nasıl Yapılır ?
 • [H3] Seo Firmaları ve Seo Uzmanları
 • [H3] Google Reklamları Sağ Taraftan Kaldırdı
 • [H3] Google Zengin Cevaplar Nedir ? (Rich Answers)
 • [H3] Pagerank Kaldırıldı
 • [H3] Mülteci ve Göçmenlere Yardım
 • [H3] Seo Nedir ? Seo Neden Yapılır ?
 • [H3] Hangi Seo Uzmanıyla Çalışmalı ? Kaliteli Seo Uzmanı Nasıl Anlaşılır ?
 • [H3] Seo Fiyatları Ne Kadar ?
 • [H3] Seo Hizmeti İçerisinde Hangi Çalışmalar Var ?
 • [H3] Google İlk Sayfa Garantisi Veriyor musunuz ?
 • [H3] Size Nasıl Güvenelim ?
 • [H3] Seo Çalışması İçin Sözleşme Yapıyor musunuz ?
 • [H3] Google Cezası Almış Sitelere Seo Çalışması Yapıyor musunuz ?
 • [H3] Seo Çalışması İçin Neden En Az Üç Ay Gerekiyor ?
 • [H3] Ödeme Şekli ve Çalışma Şekli Nasıl ?
 • [H4] Seo türkçe anlamıyla arama motorları optimizasyonu demektir. Seo ismi search engine optimization kelimelerinden türetilmiştir. Seo firmanızın web sitesini arama motorlarının arama sonuçları sayfasında ilk sayfada çıkartmak için yapılan tüm çalışmalara denir. Seo çalışmasını profesyonel olarak yapan kişilere Seo uzmanı denir. Firmanız için ya da kendi şahsi siteniz için yaptıracağınız Seo çalışmasını kesinlikle kaliteli Seo uzmanına yaptırmalısınız. Aksi halde Seo'ya yaptığınız yatırım ve emekleriniz boşa harcanmış olacaktır.
 • [H4] Web sitenizin arama motorlarında ilk sayfada olabilmesi için yapılması gereken çalışmalardan biri site içi Seo optimizasyon çalışmasıdır. Site içi Seo optimizasyon çalışması Seo çalışmasının başlangıcıdır. Bu çalışma ile arama motorları üzerinde sitenin temelleri atılır. Web sitenizin temelleri ne kadar sağlam olursa arama sonuçlarında ilk sayfaya çıkması daha kolay olacak ve yine arama motorlarındaki kalıcılığı artacaktır. Site içi optimize yanlış yapıldığında siteniz birçok nedenden dolayı ceza alabilir.
 • [H4] Site dışı Seo optimizasyon backlink inşaasını ve sosyal medya çalışmalarını içine alan çalışmadır. Site dışı Seo çalışması yanlış yapıldığı takdirde siteniz arama sonuçlarından tamamen kaybolabilir ya da ceza alabilir. Bu nedenle site dışı Seo çalışması hakkında bir Seo uzmanından destek almalısınız. Siteniz için oluşturacağınız backlink inşaası sitenizin arama motorlarında ilk sayfada çıkabilmesi için hayati önem taşımaktadır. Bu nedenle profesyonelce yapılması gerekmektedir.
 • [H4] Firmanızın ya da şahsi sitenizin ticari amaçla arama motorlarında ilk sayfada olmasını istiyorsanız Seo paketleri içerisinden bütçenize en uygun olanını, size en fazla kazanç sağlayacağını düşündüğünüz paketi seçebilirsiniz. Seo paketleri hakkında bize ulaştığınızda sizin için hangi paketin en iyisi olacağı hakkında tavsiyelerimiz olacaktır. Bütçenize göre sabit ücret ödemek için Seo paketlerimizden herhangi birini seçebilir, sitenizin adım adım arama sonuçlarında sıra atladığını görebilirsiniz.
 • [H4] Biz çalıştığımız tüm firmalara anahtar kelimeleri için arama sonuçlarında ilk sayfa garantisi vermekteyiz. İlk sayfa garantisi verebilmemizin sebebi uzmanlığımıza, tecrübelerimize ve yaptığımız işin kalitesine olan güvenimizdir. Biz Seo uzmanı olarak kendimize güvenmekte ve sizin sitenizi kesin olarak ilk sayfaya çıkartmaya inanmaktayız. Bu zamana kadar hiç bir müşterimizi mağdur etmemenin gururuyla birçok müşterimizle işimize devam etmekteyiz. Siz de mutlu müşterilerimiz arasına girebilirsiniz.
 • [H4] Seo çalışmasında belirli bir fiyat yoktur. Bunun sebebi firmaların ve kişilerin web sitelerinin arama motorlarındaki durumu ve farklı anahtar kelimeleridir. Seo fiyatlarını belirlememizde en büyük etken web sitenin arama motorlarındaki durumu ve anahtar kelimelerdir. Bu nedenle sabit bir fiyat verilmemektedir. Sabit fiyat verdiğimiz sadece bir hizmetimiz vardır. Seo paketleri sabit ücret ile verilmektedir. Seo paketleri belirli aranma hacmine sahip web siteleri için verilir.
 • [H5] Seo search engine optimizasyon kelimelerinin baş harflerinden kullanılarak türetilmiş bir isimdir. Seo türkçe anlamıyla arama motorları optimizasyonu anlamına gelmektedir. Ülkemizde arama motoru olarak en çok kullanılan Google olduğu için yaptığımız çalışmaların tamamı ve söylediğimiz tüm sözler Google için geçerlidir. Google arama sonuçlarında ilk sayfaya çıkmak için yapılan tüm çalışmalara Seo denir. Seo, bir Seo uzmanı tarafından doğru bir şekilde yapıldığında firmalara en yüksek kazancı sağlayan en düşük maliyetli reklam aracı haline gelir. Seo arama sonuçlarında ilk sayfada yer alarak kazanç ve prestij sağlamak amacıyla yapılmaktadır.
 • [H5] Seo başarılı olunduğunda oldukça iyi kazanç ve prestij sağlayan bir iştir. Seo'da başarılı olmanın en önemli adımı doğru Seo uzmanını seçebilmektir. Profesyonel ve kaliteli Seo uzmanını bulabilmek elbetteki zordur. Çalışmak için araştırma yaparken incelediğiniz firmanın ya da kişinin referanslarını, sitesinde verdiği bilgilerin tutarlılığını, sitesinin Google'daki durumunu, sitesinin tasarım ve içeriksel olarak kalitesini göz önüne almanızı tavsiye ederiz. Ayrıca sizinle konuşurken konuşma tarzını, Google'da garanti edilemeyecek sözler verip vermediğini, istenilen Seo ücretini (çok ucuz ya da çok pahalı) dikkate alınız. Bu kriterlere en uygun adayı bulduğunuzda çalışmak için başvuru yapabilirsiniz.
 • [H5] Seo çalışması için sabit olarak bir fiyat verilememektedir. Bunun sebebi müşterilerimizin farklı anahtar kelime ve siteler ile başvuru yapmalarıdır. Her müşterinin web sitesinin Google'daki durumu, kalitesi, anahtar kelimeleri farklıdır. Seo fiyatlarını belirlenken de anahtar kelimeler, web sitesi ve web sitenin Google durumu en büyük etkendir. Bu nedenle fiyatlar değişiklik göstermektedir. Ancak Seo paketleri için sabit fiyat belirlenebilir. Bizim hizmetlerimiz arasında da bulunan Seo paketleri ile belirli aranma hacmine ve rekabetine sahip kelimeler için sabit fiyat verebilmekteyiz. Seo paketi içerisinde bulunan hizmetlerin toplam fiyatı paket üzerinde yazmaktadır. Dilerseniz Seo paketlerinden bütçenize ve sitenize en uygun olduğunu düşündüğünüz paketi alabilirsiniz. Eğer kararsızsanız ve sitenize faydası olacak paket hakkında bilginiz yoksa bize ulaşabilirsiniz. Seo uzmanı olarak size en uygun paketi önereceğiz.
 • [H5] Bu sorunun cevabı her müşteri ile yapılan anlaşmaya göre farklılık gösterir. Genel olarak Seo çalışmamız içerisinde site içi Seo ve site dışı Seo çalışması bulunmaktadır. Site içi Seo çalışmasıyla web sitenizin içeriğini, kod yapısını, tasarımını tamamen Seo uyumlu hale getiriyor ve anahtar kelimelerinizi ön plana çıkartıcı çalışmalar yapıyoruz. Site dışı Seo çalışmasıyla ise çok kaliteli backlink inşaası oluşturuyoruz. Yine bu çalışma içerisinde sosyal medya çalışması sunuyoruz. Web sitenizi sosyal medya ile popüler yapıyoruz. Genel olarak bahsettiğimiz bu iki çalışma ile sitenizi Google'da kesin olarak ilk sayfaya yükseltiyoruz. Her web sitesi ve anahtar kelime için ayrı strateji izlediğimizi bildirmek isteriz.
 • [H5] Google ilk sayfa garantisi vermekteyiz. Aklınızda nasıl garanti veriyorsunuz diye bir soru oluşabilir. Biz kendi uzmanlığımıza, bilgimize, tecrübemize güvenerek Google ilk sayfa garantisi vermekteyiz. Bu zamana kadar hiç bir müşterimizi mağdur etmedik ve Google ilk sayfaya çıkartarak onlara kazanç elde etmelerini sağladık. Biz Google ilk sıra garantisi vermiyoruz. Sadece bilgimiz dahilinde olan ileri Seo teknikleri ile sitenizin ilk sıraya yükselmesi için çalışmalar yapıyoruz. Sitenizin gelme olasılığı da var gelmeme olasılığı da bulunmaktadır. Ek olarak size ilk sıra garantisi veren kişi ya da firmalara asla inanmayıp, derhal ilişkinizi kesmenizi öneririz. Google arama sonuçları için hiç bir firma ya da kişi ilk sıra garantisi veremez.
 • [H5] Bize her konuda gönül rahatlığıyla güvenebilirsiniz. Söylediğimiz bu sözü bizimle çalışmaya başlayınca daha iyi anlayacaksınız. Bize her zaman ulaşabilir, destek alabilir, aklınızda bulunan soruları sorabilir, çalışma için öneride bulunabilirsiniz. Biz düzenli olarak çalışma hakkında müşterilerimizi bilgilendirmekteyiz. Hakkımızda daha detaylı bilgi almak için referanslarımıza da inceleyebilir ve ulaşabilirsiniz. Sitemizde tüm bilgilerimiz açıkca bulunmaktadır. Biz her zaman doğru, dürüst, etik değerlere uygun iş yapmayı sever o şekilde iş yaparız.
 • [H5] Seo çalışması için isteyen müşterilerimiz ile sözleşme yapmaktayız. Anlaşma sağlanan koşullar noter huzurunda belgelendirilir ve sözleşme imzalanır.
 • [H5] Biz en kötü siteyi de bulunduğu durumdan çıkarıp anahtar kelimelerinde Google ilk sayfaya yükseltecek uzmanlığa sahibiz. Fakat Google cezası almış, arama sonuçlarından kaybolmuş sitelere Seo çalışması hizmeti vermemekteyiz. Bunun sebebi müşterilerimizin bütçesine uygun görmediği çalışma fiyatlarıdır. Ceza almış, arama sonuçlarından kaybolmuş bir siteyi Google'da tekrar yükseltmek elbetteki çok zor bir iştir. Bu nedenle normal tekliflerde bulunan fiyattan daha yüksek bir fiyat ortaya çıkmaktadır. Genelde müşterilerimiz de bu fiyatı kabul etmeyip yeni bir site ile yollarına devam etmek istemektedirler. Bu nedenle bu tarz sitelere Seo hizmeti vermiyoruz. Eğer kesin olarak ceza almış sitenizi cezadan çıkarıp o site ile ilerlemek isterseniz bu isteğinizi kabul eder ve çalışmayı yaparız.
 • [H5] Bunun sebebi bizim yaptığımız uygulamalar ile alakalı değildir. Biz Seo çalışmasının içinde bulunan uygulamaları adım adım yapmaktayız. Bu uygulamaların Google botları tarafından anlaşılıp siteyi ilk sayfaya yükseltmesi en az 3 ay sürmektedir. Kısacası biz Google'ın çalışmalara cevap vermesini bekliyoruz. Bu nedenle Seo çalışması için en az 3 ay gerekmektedir.
 • [H5] Ödeme şekli olarak üç türlü ödeme şekli bulunmaktadır. Dilerseniz çalışmanın başında ücretin yarısını, çalışma tamamlanınca kalan yarısını ödersiniz. Bir diğer ödeme şekli anlaşılan ücret çalışma kaç ay sürecekse o kadar aya bölünür ve her ay düzenli olarak ödeme yapılır. Son olarak ödeme şekli ise peşin ödeme şeklidir. Çalışmanın başında ücretin tamamını ödeyebilirsiniz. Prensip olarak önce iş son ücret çalışma şeklini kabul etmiyoruz. Çalışma şekli olarak müşterimizle devam irtibat halinde oluyoruz. Site ile alakalı bilgilendirme düzenli olarak yapılmaktadır. Müşterimiz bizden çalışma saatleri içerisinde çalışma hakkında her konuda destek alabilmektedir. Müşterimiz sitesine yapılan çalışmalardan haberdar edilmektedir.
Images We found 17 images on this web page.

Awesome! Most or all of your images have alt attributes.
Text/HTML Ratio Ratio : 17%

Awesome! This page's ratio of text to HTML code is higher than 15, but lower than 25 percent.
Flash Perfect, no Flash content has been detected on this page.
Iframe IFrames elements were detected on this page. Search engines cannot read what is inside an IFrame (For example YouTube video's). It's not crucial, but if there is an alternative, please look into it.

URL Rewrite Good!
Underscores in the URLs Perfect! No underscores detected in your URLs.
In-page links We found a total of 29 links including 0 link(s) to filesAnchor Type Juice
Mücahit Güner External Passing Juice
ANASAYFA Internal Passing Juice
Hakkımızda Internal Passing Juice
Çalışma Şekli Internal Passing Juice
Prensiplerimiz Internal Passing Juice
Banka Hesap Bilgilerimiz Internal Passing Juice
Seo Danışmanlığı Internal Passing Juice
Kurumsal Seo Internal Passing Juice
E-Ticaret Seo Internal Passing Juice
Ticari Seo Internal Passing Juice
Seo Paketlerimiz Internal Passing Juice
Proje Bazlı Seo Internal Passing Juice
Seo Nedir ? Internal Passing Juice
Seo Fiyatları Internal Passing Juice
Seo Videoları Internal Passing Juice
Seo Bloğu Internal Passing Juice
Seo Araçları Internal Passing Juice
Seo Uzmanı Internal Passing Juice
Seo Çalışması Internal Passing Juice
REFERANSLAR Internal Passing Juice
Kaliteli Seo Çalışması Nasıl Yapılır ? Internal Passing Juice
- Internal Passing Juice
Seo Firmaları ve Seo Uzmanları Internal Passing Juice
Google Reklamları Sağ Taraftan Kaldırdı Internal Passing Juice
Google Zengin Cevaplar Nedir ? (Rich Answers) Internal Passing Juice
Pagerank Kaldırıldı Internal Passing Juice
Mülteci ve Göçmenlere Yardım Internal Passing Juice
Seo paketleri Internal Passing Juice
Seo fiyatları Internal Passing Juice

SEO Keywords

Keywords Cloud şekli ödeme ile bir site google olarak çalışması çalışma seo
Keywords Consistency
Keyword Content Title Description Headings
seo 35
çalışma 13
olarak 12
şekli 8
ödeme 7

Usability

Url Domain : uzmanseo.net
Length : 12
Favicon Great, your website has a favicon.
Printability We could not find a Print-Friendly CSS.
Language Good. Your declared language is tr.

Document

Doctype XHTML 1.0 Transitional
Encoding Perfect. Your declared charset is UTF-8.
W3C Validity Errors : 18
Warnings : 0
Email Privacy Great! No email address has been found as plain text!
Deprecated HTML Great! We haven't found any deprecated HTML tags.
Speed Tips
Excellent, your website doesn't use nested tables.
Your website is using inline styles.
Great, your website has a few CSS files.
Perfect, your website has a few JavaScript files.
Your website does not take advantage of gzip.

Mobile

Mobile Optimization
Apple Icon
Meta Viewport Tag
Flash content

Optimization

XML Sitemap Great, your website has an XML sitemap.

http://uzmanseo.net/sitemap.xml
http://uzmanseo.net/sitemap.xml
Robots.txt http://uzmanseo.net/robots.txt

Great, your website has a robots.txt file.
Analytics Great, your website has an analytics tool.

   Google Analytics

PageSpeed Insights

78 / 100    Speed
  Should Fix:
Eliminate render-blocking JavaScript and CSS in above-the-fold content
Your page has 2 blocking script resources and 6 blocking CSS resources. This causes a delay in rendering your page.

None of the above-the-fold content on your page could be rendered without waiting for the following resources to load. Try to defer or asynchronously load blocking resources, or inline the critical portions of those resources directly in the HTML.

Remove render-blocking JavaScript:

 • http://uzmanseo.net/wp-includes/js/jquery/jquery.js?ver=1.11.1
 • http://uzmanseo.net/wp-includes/js/jquery/jquery-migrate.min.js?ver=1.2.1

Optimize CSS Delivery of the following:

 • http://uzmanseo.net/wp-content/plugins/wptouch/themes/foundation/modules/wptouch-icons/css/wptouch-icons.css?ver=2.3.5
 • http://fonts.googleapis.com/css?family=Baumans%3A400%2C700%7CUbuntu%3A400%2C700%2C400italic%2C700italic&ver=2.3.5
 • http://uzmanseo.net/wp-content/plugins/wptouch/themes/foundation/modules/pushit/pushit.css?ver=4.0.13
 • http://uzmanseo.net/wp-content/plugins/wptouch/themes/foundation/default/style.css?ver=3.8.2
 • http://uzmanseo.net/wp-content/plugins/wptouch/themes/bauhaus/default/style.css?ver=3.8.2
 • http://uzmanseo.net/wp-content/plugins/wordpress-23-related-posts-plugin/static/themes/vertical-m.css?version=3.5.4
Show how to fix
  Consider Fixing:
Enable compression
Compressing resources with gzip or deflate can reduce the number of bytes sent over the network.

Enable compression for the following resources to reduce their transfer size by 7.1KiB (61% reduction).

 • Compressing https://wprp.zemanta.com/static/js/loader.js?version=3.5.4 could save 7.1KiB (61% reduction).
Show how to fix
Minify CSS
Compacting CSS code can save many bytes of data and speed up download and parse times.

Minify CSS for the following resources to reduce their size by 2.1KiB (16% reduction).

 • Minifying http://uzmanseo.net/wp-content/plugins/wptouch/themes/foundation/default/style.css?ver=3.8.2 could save 772B (12% reduction) after compression.
 • Minifying http://uzmanseo.net/wp-content/plugins/wptouch/themes/foundation/modules/wptouch-icons/css/wptouch-icons.css?ver=2.3.5 could save 728B (38% reduction) after compression.
 • Minifying http://uzmanseo.net/wp-content/plugins/wptouch/themes/bauhaus/default/style.css?ver=3.8.2 could save 604B (15% reduction) after compression.
Show how to fix
Minify HTML
Compacting HTML code, including any inline JavaScript and CSS contained in it, can save many bytes of data and speed up download and parse times.

Minify HTML for the following resources to reduce their size by 613B (14% reduction).

 • Minifying http://uzmanseo.net/ could save 613B (14% reduction) after compression.
Show how to fix
Minify JavaScript
Compacting JavaScript code can save many bytes of data and speed up downloading, parsing, and execution time.

Minify JavaScript for the following resources to reduce their size by 5.6KiB (31% reduction).

 • Minifying http://uzmanseo.net/wp-content/wptouch-data/cache/wptouch-f86c1a45b70c36c9021e9e4aacfaf332fd0c1b0e.js could save 5.6KiB (31% reduction) after compression.
Show how to fix
  4 Passed Rules
Show details
Avoid landing page redirects

Your page has no redirects. Learn more about avoiding landing page redirects.

Leverage browser caching

You have enabled browser caching. Learn more about browser caching recommendations.

Optimize images

Your images are optimized. Learn more about optimizing images.

Prioritize visible content

You have the above-the-fold content properly prioritized. Learn more about prioritizing visible content.


99 / 100    User Experience
  Consider Fixing:
Size tap targets appropriately
Some of the links/buttons on your webpage may be too small for a user to easily tap on a touchscreen. Consider making these tap targets larger to provide a better user experience.

The following tap targets are close to other nearby tap targets and may need additional spacing around them.

 • The tap target <a href="http://uzmanse…/seo-fiyatlari" class="title">Seo Fiyatları</a> is close to 1 other tap targets.
Show how to fix
  5 Passed Rules
Show details
Avoid app install interstitials that hide content

Your page does not appear to have any app install interstitials that hide a significant amount of content. Learn more about the importance of avoiding the use of app install interstitials.

Avoid plugins

Your page does not appear to use plugins, which would prevent content from being usable on many platforms. Learn more about the importance of avoiding plugins.

Configure the viewport

Your page specifies a viewport matching the device's size, which allows it to render properly on all devices. Learn more about configuring viewports.

Size content to viewport

The contents of your page fit within the viewport. Learn more about sizing content to the viewport.

Use legible font sizes

The text on your page is legible. Learn more about using legible font sizes.


60 / 100    Speed
  Should Fix:
Eliminate render-blocking JavaScript and CSS in above-the-fold content
Your page has 4 blocking script resources and 3 blocking CSS resources. This causes a delay in rendering your page.

None of the above-the-fold content on your page could be rendered without waiting for the following resources to load. Try to defer or asynchronously load blocking resources, or inline the critical portions of those resources directly in the HTML.

Remove render-blocking JavaScript:

 • http://code.jquery.com/jquery-1.9.0.js
 • http://uzmanseo.net/wp-content/themes/uzmanseo/js/slayt.js
 • http://uzmanseo.net/wp-content/themes/uzmanseo/js/sistem.js
 • http://uzmanseo.net/wp-content/themes/uzmanseo/js/jcarousellite.js

Optimize CSS Delivery of the following:

 • http://uzmanseo.net/wp-content/themes/uzmanseo/style.css
 • http://uzmanseo.net/wp-content/themes/uzmanseo/reset.css
 • http://uzmanseo.net/wp-content/plugins/wordpress-23-related-posts-plugin/static/themes/vertical-m.css?version=3.5.4
Show how to fix
Optimize images
Properly formatting and compressing images can save many bytes of data.

Optimize the following images to reduce their size by 525.4KiB (74% reduction).

 • Compressing and resizing http://uzmanseo.net/wp-content/uploads/2016/06/google-adwords.png could save 153.4KiB (95% reduction).
 • Compressing and resizing http://uzmanseo.net/wp-content/uploads/2015/09/m%C3%BClteci-ve-g%C3%B6%C3%A7menlere-yard%C4%B1m.png could save 97.4KiB (87% reduction).
 • Compressing and resizing http://uzmanseo.net/wp-content/uploads/2016/05/google-pagerank.jpg could save 90.7KiB (98% reduction).
 • Compressing and resizing http://uzmanseo.net/wp-content/uploads/2015/06/videologo.jpg could save 63.9KiB (99% reduction).
 • Compressing and resizing http://uzmanseo.net/wp-content/uploads/2016/06/rishanswer.png could save 27.1KiB (87% reduction).
 • Compressing http://uzmanseo.net/wp-content/themes/uzmanseo/images/orta-blog-konusu-bg.png could save 13.2KiB (34% reduction).
 • Compressing and resizing http://uzmanseo.net/wp-content/uploads/2016/07/seo-firmalar%C4%B1.jpg could save 9.1KiB (86% reduction).
 • Compressing http://uzmanseo.net/wp-content/themes/uzmanseo/images/slayt-arrow2.png could save 3.6KiB (50% reduction).
 • Compressing http://uzmanseo.net/wp-content/themes/uzmanseo/images/slayt-arrow.png could save 3.6KiB (50% reduction).
 • Compressing http://uzmanseo.net/wp-content/themes/uzmanseo/images/sol-balon1.png could save 3.5KiB (15% reduction).
 • Compressing http://uzmanseo.net/wp-content/themes/uzmanseo/images/sag-balon2.png could save 3.5KiB (17% reduction).
 • Compressing http://uzmanseo.net/wp-content/themes/uzmanseo/images/sag-balon1.png could save 3.4KiB (19% reduction).
 • Compressing http://uzmanseo.net/wp-content/themes/uzmanseo/images/sol-balon2.png could save 3.4KiB (15% reduction).
 • Compressing http://uzmanseo.net/wp-content/themes/uzmanseo/images/seo-uzmani-tel.png could save 3.2KiB (40% reduction).
 • Compressing http://uzmanseo.net/wp-content/themes/uzmanseo/images/arama-kutusu-bg.png could save 3.1KiB (75% reduction).
 • Compressing http://uzmanseo.net/wp-content/themes/uzmanseo/images/ust-bg.png could save 3KiB (86% reduction).
 • Compressing http://uzmanseo.net/wp-content/themes/uzmanseo/images/orta-blog-bas.png could save 3KiB (75% reduction).
 • Compressing http://uzmanseo.net/wp-content/themes/uzmanseo/images/altkisim-bg.png could save 2.9KiB (94% reduction).
 • Compressing http://uzmanseo.net/wp-content/themes/uzmanseo/images/akordion-bas-bg.png could save 2.9KiB (80% reduction).
 • Compressing http://uzmanseo.net/wp-content/themes/uzmanseo/images/kutu-baslik-bg.png could save 2.7KiB (27% reduction).
 • Compressing http://uzmanseo.net/wp-content/themes/uzmanseo/images/seo-ipucu-arrow.png could save 2.7KiB (95% reduction).
 • Compressing http://uzmanseo.net/wp-content/themes/uzmanseo/images/orta-blog-konusu-baslik-arrow.png could save 2.7KiB (95% reduction).
 • Compressing http://uzmanseo.net/wp-content/themes/uzmanseo/images/altkisim-logo.png could save 2.7KiB (25% reduction).
 • Compressing http://uzmanseo.net/wp-content/themes/uzmanseo/images/acilir-menu-bg.png could save 2.6KiB (94% reduction).
 • Compressing http://uzmanseo.net/wp-content/themes/uzmanseo/images/seo-talep-formu-textarea-bg.png could save 2.6KiB (73% reduction).
 • Compressing http://uzmanseo.net/wp-content/themes/uzmanseo/images/seo-talep-formu-textbox-bg.png could save 2.5KiB (77% reduction).
 • Compressing http://uzmanseo.net/wp-content/themes/uzmanseo/images/asagi.png could save 2.5KiB (73% reduction).
 • Compressing http://uzmanseo.net/wp-content/themes/uzmanseo/images/konu-bilgileri.png could save 2.4KiB (74% reduction).
 • Compressing http://uzmanseo.net/wp-content/themes/uzmanseo/images/yukari.png could save 2.4KiB (72% reduction).
 • Compressing http://uzmanseo.net/wp-content/themes/uzmanseo/images/sss-baslik-bg.png could save 2KiB (34% reduction).
 • Compressing http://uzmanseo.net/wp-content/themes/uzmanseo/images/seo-ipucu-bg.png could save 1.9KiB (31% reduction).
 • Compressing http://uzmanseo.net/wp-content/themes/uzmanseo/images/seo-talep-formu-gonder-btn-bg.png could save 1.7KiB (41% reduction).
Show how to fix
  Consider Fixing:
Enable compression
Compressing resources with gzip or deflate can reduce the number of bytes sent over the network.

Enable compression for the following resources to reduce their transfer size by 7.1KiB (61% reduction).

 • Compressing https://wprp.zemanta.com/static/js/loader.js?version=3.5.4 could save 7.1KiB (61% reduction).
Show how to fix
Leverage browser caching
Setting an expiry date or a maximum age in the HTTP headers for static resources instructs the browser to load previously downloaded resources from local disk rather than over the network.

Leverage browser caching for the following cacheable resources:

 • http://uzmanseo.net/wp-content/themes/uzmanseo/font/myriad.woff (expiration not specified)
 • http://uzmanseo.net/wp-content/themes/uzmanseo/font/neo.woff (expiration not specified)
 • http://www.google-analytics.com/analytics.js (2 hours)
Show how to fix
Minify JavaScript
Compacting JavaScript code can save many bytes of data and speed up downloading, parsing, and execution time.

Minify JavaScript for the following resources to reduce their size by 40.8KiB (50% reduction).

 • Minifying http://code.jquery.com/jquery-1.9.0.js could save 37.5KiB (49% reduction) after compression.
 • Minifying http://uzmanseo.net/wp-content/themes/uzmanseo/js/jcarousellite.js could save 3.3KiB (75% reduction) after compression.
Show how to fix
  5 Passed Rules
Show details
Avoid landing page redirects

Your page has no redirects. Learn more about avoiding landing page redirects.

Reduce server response time

Your server responded quickly. Learn more about server response time optimization.

Minify CSS

Your CSS is minified. Learn more about minifying CSS.

Minify HTML

Your HTML is minified. Learn more about minifying HTML.

Prioritize visible content

You have the above-the-fold content properly prioritized. Learn more about prioritizing visible content.* The results are cached for 30s. If you have made changes to your page, please wait for 30s before re-running the test.